Dodaj z nami gazu

Gaz dla przemysłu

Gaz płynny znajduje szerokie zastosowanie w branży przemysłowej – służy nie tylko do ogrzewania hal produkcyjnych i budynków biurowych, lecz również sprawdza się w procesach technologicznych, takich jak hartowanie czy zasilanie pieców i maszyn produkcyjnych. W GLT mamy wieloletnie doświadczenie w sprzedaży gazu płynnego. Oferujemy zarówno gaz dla przemysłu, jak i gaz do ogrzewania domów, gaz w butlach, gaz do wózków widłowych i gaz do stacji LPG.

 • Najlepsza jakość w atrakcyjnej cenie
 • Troska o bezpieczeństwo
 • Profesjonalny transport paliw zgodnie z konwencją ADR
 • Terminowe dostawy

Zastosowanie gazu płynnego w przemyśle

Gaz płynny jest powszechnie stosowany w środowisku przemysłowym, między innymi do ogrzewania pomieszczeń i wody, gotowania.

Przykładowe zastosowania gazu płynnego w przemyśle:

 • obróbka cieplna metali – m.in. hartowanie stali, uszlachetnianie metali, wytapianie płynnego aluminium,
 • budowa dróg – zasilanie maszyn zajmujących się topieniem i mieszaniem asfaltu,
 • motoryzacja – m.in. lakierowanie pojazdów, produkcja kół zębatych,
 • budownictwo – m.in. osuszanie budynków, odmrażanie gruntu, ogrzewanie fabryk i innych pomieszczeń prywatnych oraz przemysłowych,
 • przemysł spożywczy – m.in. produkcja żywności, zasilanie pieców,
 • przemysł kosmetyczny – m.in. gaz wyrzutowy w aerozolach,
 • hodowla i rolnictwo – suszenie siana i zboża, ogrzewanie kurników.

Płynny gaz i produkcja są ze sobą bardzo blisko związane. W GLT dostarczamy gaz, dzięki któremu Twoja hala produkcyjna będzie ciepła działająca bez przestojów.

Dlaczego warto postawić na gaz płynny dla przemysłu?

LPG (ang. liquefied petroleum gas) to skroplony gaz petrochemiczny będący mieszaniną gazów ropopochodnych i węglowodorowych – zwykle propanu i butanu. Gaz płynny jest produktem ubocznym powstającym przy rafinacji ropy naftowej lub w trakcie uruchamiania odwiertu gazu ziemnego. Jest on przechowywany w szczelnych zbiornikach lub butlach, co pozwala zachować najwyższe bezpieczeństwo.

Gaz dla biznesu i przemysłu to ekologiczna energia, gdyż przy jego spalaniu nie dochodzi do emisji trujących substancji do atmosfery. Gaz LPG nie stanowi również zagrożenia dla gleby i wód gruntowych oraz – co najważniejsze – nie jest szkodliwy dla zdrowia, o czym świadczy powszechne stosowanie gazu płynnego w przemyśle spożywczym. LPG to gaz dla firm, którym zależy na wszechstronnym zastosowaniu – można go stosować zarówno do ogrzewania, jak i zasilania pojazdów, gotowania, chłodzenia.

Ogrzewanie hal produkcyjnych i firm

Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na ogrzewanie firm gazem płynnym. Nasza oferta dla przemysłu obejmuje zarówno hale produkcyjne, jak i budynki biurowe czy warsztaty. Zależy nam na tym, by ogrzewanie dostarczonym przez nas gazem miało korzystny wpływ na Twój biznes – nie tylko pod względem ekologicznym, ale też ekonomicznym.

Klientom z całej Polski oferujemy niezawodny gaz płynny od renomowanych dostawców. Ogrzewanie hal produkcyjnych, biur i innych przestrzeni publicznych gazem płynnym to sposób na utrzymanie optymalnej temperatury w budynku przy równoczesnej trosce o jakość powietrza w sezonie grzewczym.

Ceny gazu płynnego do ogrzewania firm

LPG to gaz dla produkcji i biznesu, który umożliwia obniżenie rachunków za ogrzewanie. Jest to możliwe dzięki strukturze molekularnej gazu płynnego, która sprawia, że LPG wyróżnia się większą wartością energetyczną i wydajniejszym spalaniem. Istnieje więc możliwość uzyskania oczekiwanej temperatury przy zużyciu mniejszej ilości paliwa grzewczego niż w przypadku korzystania z innych rozwiązań.

Choć cena gazu płynnego do ogrzewania ulega regularnym zmianom (zwykle dwukrotnie w ciągu roku), nadal pozostaje on jednym z najtańszych dostępnych paliw grzewczych. Najwyższe ceny LPG osiąga oczywiście w sezonie jesienno-zimowym, lecz korzystając z naszej oferty, możesz liczyć na konkurencyjne ceny o każdej porze roku!

Potrzebujesz gazu? Zapytaj o ofertę!

Klauzula RODO.