Dodaj z nami gazu

Gaz do ogrzewania domów

Oferujemy niezawodny gaz płynny do ogrzewania domu, pochodzący wyłącznie od renomowanych dostawców. Stawiamy na kompleksowe rozwiązania, aby móc zapewnić Państwu najwyższą jakość nie tylko dostarczanego paliwa, ale również samych usług. Gwarantujemy przy tym terminowość oraz atrakcyjne ceny. Zapraszamy wszystkich klientów do bliższego zapoznania się z naszą ofertą.

Zastosowanie gazu w ogrzewaniu budynkowym

Już od wielu lat propan znajduje zastosowanie jako niezawodny gaz do ogrzewania domu, biura lub wszelkich przestrzeni publicznych. Powodem jest tu przede wszystkim szeroki wachlarz zalet, którym odznacza się tego typu paliwo grzewcze. Najistotniejszą z nich jest przede wszystkim ogólna ekologia propanu. Gaz ten nie przyczynia się bowiem do emisji toksycznych spalin do atmosfery. W efekcie korzystające z niego obiekty pozwalają na zahamowanie postępującego efektu cieplarnianego. Ogrzewanie wnętrz z użyciem propanu ma również pozytywny wpływ na jakość powietrza w trakcie sezonu grzewczego, co jest szczególnie istotne w przypadku dużych miast, zmagających się z problemem duszącego smogu.


Propan wykorzystywany jako gaz do ogrzewania domu to także niska cena rachunków za ogrzewanie. Jest to możliwe dzięki specyficznej strukturze molekularnej, za sprawą której paliwo grzewcze tego typu odznacza się wydajniejszym spalaniem oraz większą wartością energetyczną. W praktyce oznacza to, że optymalną temperaturę wnętrz możemy uzyskać po użyciu znacznie mniejszej ilości paliwa niż w przypadku alternatywnych rozwiązań. Gaz płynny może zostać wykorzystany także do ogrzewania wody użytkowej lub zasilania kuchenek gazowych.

Cena gazu płynnego do ogrzewania

Cena gazu do ogrzewania domu, jakim jest propan, ulega regularnym zmianom, zazwyczaj dwa razy na rok. Wszystko jest tu uzależnione przede wszystkim od aktualnego zapotrzebowania rynkowego na to paliwo. Pamiętajmy jednak, że nawet w przypadku nieznacznego skoku cen koszty eksploatacji w dalszym ciągu są tu znacznie niższe niż przy innych paliwach grzewczych. Powodem jest tu przede wszystkim wspomniane wcześniej spalanie, wskutek którego zużywamy każdorazowo stosunkowo niewielkie ilości gazu.

Oczywiście samo zużycie gazu płynnego do ogrzewania domu jest zależne od szeregu czynników, takich jak aktualna temperatura lub stan samego budynku. Ceny gazu stają się wyższe szczególnie w okresie jesienno-zimowym, czyli w momencie, gdy panuje największe zapotrzebowanie na paliwa grzewcze. Jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, oferujemy naszym klientom możliwie najbardziej korzystne ceny. Skontaktuj się z nami już dziś i przekonaj się, dlaczego warto zaufać renomowanym importerom płynnego gazu grzewczego!

Potrzebujesz gazu? Zapytaj o ofertę!

Klauzula RODO.