Dodaj z nami gazu

Gaz do stacji LPG

Oferujemy gaz do stacji LPG najwyższej klasy z dostawą w wyznaczone miejsce. Zależy nam, aby móc zapewnić wszystkim naszym klientom nie tylko terminowość oraz niezawodność dostarczanych gazów płynnych, ale również pełne bezpieczeństwo. Gwarantujemy najwyższą jakość w przystępnej cenie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czym dokładnie są stacje LPG?

Obiekty wykorzystujące gaz płynny do stacji LPG dzielimy na dwa zasadnicze rodzaje – samodzielne oraz kontenerowe. W przypadku tych pierwszych mówimy o obiektach stacjonarnych, składających się z głównego budynku, zbiorników na gaz oraz kluczowej instalacji odpowiedzialnej za magazynowanie, przepompowywanie oraz dystrybucję paliwa. Stacje kontenerowe mają z kolei charakter przenośny, co pozwala na dystrybucję tymczasową w danym miejscu, a następnie umieszczenie ich w innej lokalizacji. Stacje tego typu mogą zostać umieszczone w pobliżu bazy gazu oraz wyposażone we własne rozlewnie.


Integralnym elementem tego typu obiektów są specjalistyczne zbiorniki LPG przeznaczone do magazynowania gazu do stacji LPG. W zależności od potrzeb lub architektury mogą być one umieszczone pod ziemią, w pobliżu budynku lub przykryte kopcami. Należy przy tym pamiętać, że do użytku mogą zostać dopuszczone wyłącznie zbiorniki LPG wyposażone w zawory bezpieczeństwa, automatyczne zawory awaryjne, manometry oraz mierniki informujące o poziomie napełnienia komory.

Jakie gazy powinny być wykorzystywane na stacjach LPG?

Według ogólnych norm obowiązujących na terenie całego kraju gazem płynnym do stacji LPG mogą być wyłącznie propan-butan, propan techniczny lub butan techniczny. Żaden z nich nie może przy tym zawierać amoniaku, wody i siarkowodoru. Nie bez znaczenia jest tu także poziom oleju mineralnego oraz siarki ogólnej – ich stężenie nie może przekraczać dozwolonej normy. Wszystkie gazy płynne dostępne w naszej ofercie spełniają wymogi PN-C-96008 oraz EN-589, przechodząc szereg rygorystycznych testów. Stawiamy przy tym na sprawdzone źródła zaopatrzenia oraz nowoczesny park maszynowy, dzięki któremu dostarczamy oferowany przez nas gaz LPG do wszystkich naszych klientów.

Dlaczego warto korzystać z autogazu?

Gaz do stacji LPG jest przeznaczony do zasilania samochodów wykorzystujących instalacje gazowe. Z paliw tych korzysta obecnie wiele aut osobowych, wozy dostawcze czy autobusy. Gaz płynny odznacza się przy tym zauważalnie niższą ceną niż benzyna. Przyczynia się on jednocześnie do mniejszej emisji spalin podczas jazdy, co ma szczególne znaczenie w dobie obecnej katastrofy ekologicznej. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z wyceną lub terminem dostaw gazu zachęcamy wszystkich klientów do skontaktowania się z naszym zespołem!

Potrzebujesz gazu? Zapytaj o ofertę!

Klauzula RODO.